NETTIE EDWARDS

Babasının karanlık odasında büyüdüğü halde fotoğrafçılığın kendisi için olduğunu düşünmemiş. Bunun yerine, yirmi yıldan uzun süredir tiyatro tasarımcısı olarak çalışmış. 2009 yılında ilk iPhone’unu almış ve fotoğrafçılıkla olan ilişkisi tamamen değişmiş. O zamandan beri, yalnızca iPhone ve iPad’de oluşturulan kolajları ve fotoğrafları çeşitli ülkelerde sergilendi. Ödülleri arasında: 2013 ax3 Amerikan Aperture ödülü. Yılın Mobil Fotoğrafçısı. 4. Julia Margaret Cameron Güzel Sanatlar Fotoğraf Ödülü. Fox Talbot Müzesi’nde eserleri ilk sergilenen Mobil Fotoğrafçı. Diğer sergileri arasında Paris, Londra, New York, LA ve ABD, Avustralya, Hamburg, Letonya, Şangay, Hong Kong ve LA Mobile Arts Festival bulunmaktadır.

Dijital görüntülerimin ekranın ötesinde nasıl yaşayabileceğini düşünürken, Tarihsel fotoğrafik işlemlerle ilgilenmeye başlamış Nettie Edwards. Nisan 2014’ten beri , Gloucestershire’da Painswick Rococo Garden’da, bahçedeki mevsimlik ürünlerini kullanarak iPhone fotoğraflarının Anthotype’lerini yaratmış.
Çalışmalarının çoğu hafıza kaybı, görme, kişisel tarih ve kimlikler, ölüm ve hayvan, bitki, doğal kaynaklar, manzaraların yok oluşu konularını işliyor.

https://lumilyon.wordpress.com/
https://www.instagram.com/lumilyon/
https://hortuslucis.wordpress.com/tag/nettie-edwards/

5 Ekim’de The Marmara e da misafirimiz olacak Nettie Edwards şöyle demiş; Portrait of an unknown young man from an Italian portrait studio negative 1978. digitalised with my iPhone and printed with emulsions made from flower petals. I will be presenting and demonstrating this rare historical process at the Tumobart conference on 5th October.

Katılmak isteyenler Kayıtlarını 05324318185 numaradan Esra Tanörene yaptırabilirler